Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

O nas

BazEkon – bibliograficzno-pełnoteksotwana baza dziedzinowa z zakresu nauk ekonomicznych i pokrewnych utrzymywana jest przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i uzupełniana wspólnie z tą Biblioteką (w kolejności podjęcia współpracy) przez: Bibliotekę Główną Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Bibliotekę Szkoły Głównej Handlowej, Bibliotekę Główną Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Bibliotekę Główną Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W bazie znajdują się opisy bibliograficzne artykułów z 400 tytułów polskich periodyków naukowych, gospodarczych oraz naukowych serii wydawniczych uczelni ekonomicznych, wydziałów ekonomicznych i zarządzania uniwersytetów, a także instytucji naukowych, również pozarządowych, wydawanych w języku polskim i angielskim. Od 2004 roku rekordy bibliograficzne: artykułów z czasopism punktowanych oraz prac wydanych w ramach serii wydawniczych zawierają wykaz literatury cytowanej przez autora. W pierwszej kolejności jest to kopia bibliografii załącznikowej utworu, a w przypadku jej braku alfabetycznie uporządkowany spis prac wymienionych w przypisach (z pominięciem odniesień do aktów prawnych) w maksymalnie zgodnej z oryginałem postaci. Od 2011 roku baza ma nową funkcjonalność „Cytowane przez”, która realizuje wyszukiwanie cytowań danego artykułu w przypisach literaturowych innych artykułów zarejestrowanych w bazie. Niektóre artykuły w bazie BazEkon dostępna jest w pełnym tekście. W przypadku Zeszytów Naukowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dostęp do pełnego tekstu niektórych artykułów, zgodnie z umowami między Wydawnictwem UEK i/lub autorami może zostać ograniczony zarówno terytorialnie (dostęp jedynie z terenu Kampusu UEK), jak i czasowo. Zasięg chronologiczny bazy dla większości czasopism i serii wydawniczych to rok 1992. Baza aktualizowana jest na bieżąco.