PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
The author brings forth problems connected with studies admissions and possibilities of employment for graduates in Estonia, in the period of the centrally planned economy and in the period of the introduction to the market economy. (AT)
Autor porusza problemy związane z przyjęciami na studia i możliwościami zatrudnienia absolwentów w Estonii, w okresie gospodarki centralnie planowanej, a następnie w okresie przejścia do gospodarki rynkowej. Proponuje utrzymanie w pierwszym okresie przejścia do gospodarki rynkowej limitów przyjęć na studia, a w dalszym - odejście od limitów na rzecz sterowania zapisami na studia za pomocą, systemu informacji o perspektywach zatrudnienia organizowanego na wzór krajów zachodnich. Wskazuje na przewidywana w 1993 r. niekorzystną, sytuacje na rynku pracy absolwentów spowodowaną, m.in. zmianą, przepisów dotyczących odbywania służby wojskowej. (abstrakt oryginalny)
Twórcy
Bibliografia
  • Grund- und. Struktur Daten 1989/90. Der Bundesminister für Bildung und Wissenschaft, Bonn: 1990.
  • Rajangu V.: Hinnangutest Ja enesehinnangutest hariduslee valikul. Tallinn: 1990.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000000376

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.