PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1992 | nr 618 Rachunek kosztów i wyników | 35--42
Tytuł artykułu

Finansowe aspekty działalności socjalnej w jednostkach gospodarki uspołecznionej

Warianty tytułu
Financial Aspects of Social Activity in the Governmental Enterprises
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przedmiotem artykułu jest działalność socjalna przedsiębiorstwa, a zwłaszcza jej finansowe i majątkowe aspekty w perspektywie przekształcenia własnościowego zakładu. Autor postuluje wydzielenie tej sfery z działalności podstawowej przedsiębiorstwa i sprzedaż majątku trwałego w drodze leasingu.
EN
The economy market extorts changes in the model of the social activity in Poland. It is paying by enterprise in kind to ferrice paying in money. The financing of social activity is the problem for polish enterprises. (original abstract)
Twórcy
Bibliografia
  • Luty Z.: Porozmawiajmy o pieniądzach (głos w dyskusji). "Tygodnik Powszechny" 1985 nr 3 s. 8.
  • Obwieszczenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dn. 27.07.1990 w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy z dnia 24 października 1986 r. o zakładowych funduszach socjalnym i mieszkaniowym w jednostkach gospodarki uspołecznionej, Dz.U. 1990 nr 58 poz. 343.
  • Ustawa z dnia 24 października 1986 r. o zakładowych funduszach socjalnym i mieszkaniowym w jednostkach gospodarki uspołecznionej, Dz.U. 1990 nr 58 poz. 343, Załącznik do obwieszczenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej [2].
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000000424

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.