PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1992 | nr 628 Matematyka | 25--28
Tytuł artykułu

Geometryczny problem aproksymacji inwariantnej

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
A Geometric Problem of Invariant Approximation
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Flatto w [1] sformułował warunki gwarantujące zachowanie niezależności od pewnej zmiennej w aproksymacji wielomianowej funkcji wielu zmiennych. W niniejszej pracy zagadnienie Flatto jest rozpatrywane przy użyciu metod aproksymacji inwariantnej, co pozwoliło istotnie zredukować warunki postawione w pracy [1]. (fragment tekstu)
EN
In [1] Flatto stated conditions for preserving independence of a variable in approximation of functions by polynomials. In the present paper author consider the problem of Flatto by means of methods of invariant approximation, what allowed to reduce conditions stated in [1]. (original abstract)
Słowa kluczowe
Rocznik
Strony
25--28
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Flatto L.: A Geometric Problem in Approximation Theory, "Journal of Approximation Theory" 1982,36, 321-327.
  • Habiniak L.: Fixed Point Theorems and Invariant Approximations, "Journal of Approximation Theory" 1989, 56, 241-244.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000001866

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.