PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1995 | nr 228 | 38--53
Tytuł artykułu

Kryteria wyróżniania oraz problemy ocen statystyczno-ekonomicznych małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce w okresie transformacji

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przedstawiono kryteria wyróżniania małych i średnich przedsiębiorstw (small-medium enterprises) w różnych krajach w gospodarce rynkowej a także stosowaną metodologię w szczególności przez różne instytucje międzynarodowe (EWG, OECD). Scharakteryzowano najważniejsze mierniki statystyczno-ekonomiczne oceny tych przedsiębiorstw w okresie przemian systemowych gospodarki polskiej. Autorka stwierdza, że formułowanie diagnoz gospodarczych w kontekście tej wielkości przedsiębiorstw w świetle konwencjonalnej statystyki w okresie przekształceń gospodarczych jest bardzo trudna, postuluje dostosowanie statystyki polskiej do standardów europejskich i stosowanie równocześnie uzupełniających, niekonwencjonalnych miar ocen ich aktywności gospodarczej.
Rocznik
Numer
Strony
38--53
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000002093

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.