PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1996 | nr 740 Dydaktyczne aspekty stowarzyszenia Polski z Unią Europejską | 32--41
Tytuł artykułu

Przekształcenia polskiego sektora energetycznego w kontekście integracji z UE (na przykładzie elektroenergetyki)

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przedmiotem referatu jest restrukturyzacja polskiego systemu elektroenergetyki w kontekście jego integracji z UCPTE. Przedstawiono kierunki reform elektroenergetyki, tendencje rynku europejskiego w zakresie decentralizacji i demonopolizacji tego sektora, decentralizację zarządzania elektroenergetyką i demonopolizację w wytwarzaniu energii elektrycznej w Polsce, problem cen i taryf zgodnie z zaleceniami Komisji Wspólnot Europejskich z 1994 roku, a także narzędzia stosowane w krajach UE i w Polsce w zakresie ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego.
Twórcy
Bibliografia
  • Popczyk J.: Na czym polega reforma elektroenergetyki w Polsce. "Rzeczpospolita" 1994 nr 227, dodatek: Elektroenergetyka - przesyłanie energii, s. 13-14.
  • Raport o stanie polskiej elektroenergetyki w połowie 1995 roku. Raport autorski dla Ministra Przemysłu i Handlu (Klemensa Ścierskiego) oraz dla Rady Nadzorczej PSE SA., przygotowany przez J. Poprzyk - Prezesa PSE SA, 1995. (maszynopis).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000003379

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.