PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1996 | nr 414 Aktualne problemy gospodarki lokalnej : referaty na konferencję naukową zorganizowaną przez Katedrę Samorządu Terytorialnego i Gospodarki Lokalnej SGH w dniach 8-9 grudnia 1994 r. | 35--38
Tytuł artykułu

Prywatyzacja zarządzania jako forma przekształceń w komunalnym sektorze użyteczności publicznej

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autor przedstawił rozwiązania dotyczące form własności majątku i zarządzania sferą usług użyteczności publicznej na przykładzie zastosowanym we Francji. Wymienia trzy formy zarządu stosowane przez gminy: publiczny, powierzony i mieszany. Najczęściej stosowaną jest forma umowy-dzierżawy na określony zestaw obiektów majątku trwałego. Publiczna pozostaje własność majątku, a prywatyzacji podlega jedynie zarządzanie tym majątkiem. Koncesja polega na prywatyzacji zarówno majątku, jak i zarządzania. Zarząd mieszany występuje w formie spółki prawa handlowego o kapitale częściowo komunalnym i częściowo prywatnym. W tym wypadku gmina dąży do zachowania dominującego pakietu udziałów lub akcji.
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000003896

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.