PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1994 | nr 674 Międzynarodowe stosunki gospodarcze : materiały z X Ogólnopolskiej Konferencji Instytutów i Katedr Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, Wrocław, 4-5 czerwca 1993 | 51--56
Tytuł artykułu

Możliwości ochrony rynku polskiego w świetle układu o stowarzyszeniu Polski z EWG i układu ogólnego w sprawie ceł i taryf

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Omówiono konsekwencje wejścia w życie handlowej części Układu o Stowarzyszeniu Polski z EWG tzw. umowy przejściowej. Przedstawiono efekty handlowe, jakie wywoła redukcja ceł w okresie przejściowym do utworzenia strefy wolnego handlu oraz legalne, zgodne z międzynarodowymi porozumieniami handlowymi środki ochrony rynku wewnętrznego przed nadmierną konkurencją. Autor zwraca uwagę na zmniejszenie roli cła jako instrumentu polityki handlowej. Rolę najważniejszego narzędzia w polityce handlu zagranicznego przejmie kurs walutowy.
Twórcy
Bibliografia
  • Kawecka-Wyrzykowska E., Marczewski K.: Pierwsze oceny umowy o stowarzyszeniu Polski ze Wspólnotami Europejskimi. Materiały IKC.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000003965

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.