PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | nr 23 | 371
Tytuł artykułu

Wejście do Unii Europejskiej a wzrost gospodarczy, tłumienie bezrobocia i poprawa warunków bytowych ludności : Rozwiązane i nierozwiązane problemy strategiczne gospodarczej integracji z Unią Europejską

Autorzy
Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Problematyce integracji europejskiej RSSG poświęciła trzy sesje, a ich wyniki zaprezentowano w Raporcie. Na pierwszą sesję przygotowano cztery ekspertyzy: prof. Jana Głuchowskiego, prof. Eugeniusza Kwiatkowskiego, prof. Krzysztofa Porwita, dr. Witolda Orłowskiego. Drugą sesję wypełniła dyskusja. Jej podstawą był dokument pt. "Narodowa strategia integracji", którego główne założenia, strukturę i cele przedstawiła minister Danuta Hubner. Posiedzenie trzeciej sesji RSSG i dyskusję ogólną rozpoczęła dyskusja panelowa z udziałem prof. Karola Lutkowskiego, dr. Ryszarda Kokoszczyńskiego, prof. Andrzeja Wernika i prof. Andrzeja Wojtyny. Celem dyskusji była identyfikacja aktualnych integracyjnych problemów monetarnych i fiskalnych oraz określenie wypływających stąd kierunków i zadań dla polskiej polityki gospodarczej i negocjacji z władzami Unii. Podstawą dyskusji był dokument rządowy "Euro - 2006". Materiały tych trzech sesji dały RSSG podstawę do wypracowania własnego stanowiska na temat integrowania polski z krajami UE. W Aneksie nr 1 zamieszczono dokumenty: "Narodowa strategia integracji", "Euro - 2006" oraz przygotowany przez Instytut Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego dokument pt. "Możliwość spełnienia przez polską gospodarkę warunków Traktatu z Maastricht".
Rocznik
Numer
Strony
371
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000004056

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.