PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | nr 12 | 191--195
Tytuł artykułu

Transport zapleczowy portów ujścia Odry jako stymulator przeładunków tranzytowych

Warianty tytułu
Hinterland Transport of Odra's Mouth Ports as Stimulator of Transit Trans-Shipments
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule stwierdzono, że jednym z celów strategicznych działania polskich portów morskich jest tworzenie konkurencyjnych warunków do obsługi ładunków tranzytowych i obsługi tranzytowego ruchu pasażerskiego. Zdaniem autora jedyną szansą na utrzymanie przez wymienione porty swoich pozycji na rynku usług tranzytowych pozostanie kolej. Autor krytycznie odnosi się do "Programu Odra". Uważa jednak, że nie należy rezygnować z niego w całości. Opowiada się za koncentracją wysiłku inwestycyjnego związanego z modernizacją Odry do dolnego odcinka tej rzeki. Na koniec podkreśla, że restrukturyzacji transportu zapleczowego, przy preferowaniu transportu kolejowego, powinny towarzyszyć odpowiednie inwestycje portowe oraz procesy restrukturyzacyjne i reorganizacyjne w portach, które podniosą ich zdolność konkurencyjną.
EN
One of the strategic aim of the polish ports is creating a competitive conditions for the shipload service and passenger transit traffic. Although the author criticizes Odra Programme he also shows it's good points. He mostly concentrates on modernization, restructuring and investments in ports of Odra river. (AŁ)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000004840

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.