PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | nr 801 Handel międzynarodowy i inwestycje zagraniczne w latach dziewięćdziesiątych | 57--65
Tytuł artykułu

Wpływ inwestorów zagranicznych na kształtowanie środowiska lokalnego na przykładzie miasta X

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule przedstawiono - na bazie doświadczeń zdobytych podczas kontaktów z przedsiębiorstwami i gminami - studium przypadku Miasta X. Omówiono działania podejmowane przez władze lokalne w celu przyciągnięcia inwestorów zagranicznych. Podkreślono, że rozwój lokalny może odbywać się tylko przy aktywnej i mądrej działalności liderów lokalnych wspartej przez lokalnych przedsiębiorców.
Twórcy
Bibliografia
  • Bąk M., Kulawczuk P. (red.): Wpływ inwestycji zagranicznych na gospodarkę Polski. Raport wykonany przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym na zlecenie PAIZ, Warszawa 1996.
  • Błuszkowski J., Garlicki J.: Opinia publiczna o inwestycjach zagranicznych w Polsce, INDICATOR na zlecenie PAIZ, Warszawa 1996.
  • Błuszkowski J., Garlicki J.: Spółki z udziałem zagranicznym w środowisku lokalnym. Studium lokalnych uwarunkowań ich działalności. INDICATOR na zlecenie Fundacji im. Friedricha Eberta Przedstawicielstwa w Polsce, Warszawa 1995.
  • Dziemianowicz W.: Kapitał zagraniczny a rozwój regionalny i lokalny w Polsce. EUROREG UW, Warszawa 1997.
  • Dziemianowicz W.: Pracownicy o korzyściach ze współpracy z inwestorem zagranicznym. [w:] M. Jarosz (red.): Kapitał zagraniczny w prywatyzacji. ISP PAN, Warszawa 1996.
  • Dziemianowicz W.: Rola władz samorządowych w stymulowaniu napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych. [w:] Z. Olesiński (red.): Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce. Warszawa: PWE (w przygotowaniu).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000005003

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.