PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | nr 797 Zastosowania rozwiązań informatycznych w bankowości | 138--148
Tytuł artykułu

Nowoczesne technologie informacyjne w procesach transformacji bankowości

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule uznano konsolidacje banków za najciekawszą z form transformacji polskiej bankowości. Wymieniono takie sposoby powiązania podmiotów bankowych, jak: wchłonięcia, sklejenia, współpraca, reinżyniering nowej struktury zgodnie z zasadami marketingowego podejścia do jej działania. Podkreślono, że w procesach konsolidacyjnych docelowa wizja systemu informacyjnego i informatycznego postrzegana jest jako jeden z trudniejszych problemów do rozwiązania. Zaprezentowano trzy modele organizacji systemu informacyjnego (a także informatycznego) dla złożonego podmiotu gospodarczego: scentralizowany, rozproszony z repliką bazy danych, rozproszony z przetwarzaniem na bieżąco.
Bibliografia
  • Flejterski St., Rozenberg L.: Pozycja PBKS S.A. w procesie konsolidacji sektora bankowego (szanse i zagrożenia - sukces czy porażka). "Firma i Rynek" 1997 nr 1.
  • Kowalski P.: Przetwarzanie centralne czy rozproszone? Część III: Stawką - wiarygodna i pełna informacja. "Informatyka" 1998 nr 41.
  • Konsolidacja po roku doświadczeń. "Bankier" 1997 nr 9. Miesięcznik Banku Pekao SA Grupa Pekao SA.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000005055

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.