PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 1 | 67--71
Tytuł artykułu

Innowacje ekologiczne w podmiotach gospodarczych w dobie integracji z Unią Europejską

Warianty tytułu
Current Ecological Innovation in Economic Unit during the Kime of Integration with the European Union
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule poruszono zagadnienie innowacji ekologicznych. Termin ten oznacza zmiany w strukturze organizacyjnej i zarządzaniu przedsiębiorstwem zmniejszające lub eliminujące jego negatywne oddziaływanie na środowisko. Podkreślono, że w krajach w których społeczeństwa osiągnęły wysoki poziom świadomości ekologicznej oczekuje się od przedsiębiorstw większej dbałości o środowisko. W Polsce wymogi w tej dziedzinie zwiększą się wraz z integracją z UE.
EN
According to researches made by West European countries the basic sources of their successes is direction to profit and ecological innovation. Those processes cause social-economic development and contribute company successes which must control not only by ecological productes characteristics, but adhere to an ecological standards of packages and their technological process. Everything is proving, that ecology is becoming more innovation process which is showing in all fields of economic subjectes life.(original abstract)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000005094

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.