PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | nr 821 Konkurencyjność miast i regionów Polski południowo-zachodniej | 190--196
Tytuł artykułu

Dostosowanie działalności bankowej do potrzeb samorządu terytorialnego

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule podjęto próbę pokazania możliwości stojących do dyspozycji jednostki samorządowej bądź grup jednostek samorządowych, w zakresie wyboru właściwego, z punktu widzenia ich potrzeb finansowych, banku. Przedstawiono takie rozwiązania, jak: powołanie własnego banku komunalnego, przejęcie banku komercyjnego już istniejącego albo przejęcie części jego udziałów, znalezienie banku już istniejącego - stałego partnera, prowadzącego całościową obsługę finansową. Zaprezentowano także nowoczesne trendy w dostosowywaniu ofert bankowych do potrzeb samorządu terytorialnego jako ważnego wyznacznika w procesie wyboru partnera bankowego. Powołano się na rozwiązania stosowane przez gminy niemieckie. Podkreślono, że przy wyborze banku samorząd terytorialny powinien brać pod uwagę również zdolność banku do inicjowania i wdrażania nowoczesnych usług bankowych.
Twórcy
Bibliografia
  • Dolata S., Stanisławiszyn H.: Samorząd terytorialny strategicznym klientem banków. [w:] Funkcjonowanie samorządu terytorialnego. Doświadczenia i perspektywy. T. II. Red. S. Dolata. Opole: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego 1998, s. 187.
  • Gostomski E.: Bankowość wirtualna. "Rzeczpospolita" z 27 lipca 1998 r.
  • Korenik D., Bogacka-Kisiel E., Węgrzyn M.: Rola banku w pozyskiwaniu kapitału przez gminy. Materiały na konferencję zorganizowaną w Opolu w 1998 r. (w druku).
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000006085

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.