PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | 21 | nr 68 | 168--191
Tytuł artykułu

Verhaltensgrundsaetze als innovationstreibende Kraefte

Autorzy
Warianty tytułu
"Codes of Conduct" as Power Stimulating Innovation Processes
Języki publikacji
DE
Abstrakty
Artykuł zawiera koncepcyjne przemyślenia dotyczące pytania, czy "Kodeksy zachowań" mogą funkcjonować w przedsiębiorstwie jako siły pobudzające procesy innowacyjne. Potwierdzenie tej tezy byłoby o tyle ważne, jeśli zostaną zinterpretowane jako "Kodeksy zachowań" dla zwykłych w zamierzeniu ograniczeń odpowiedzialności prawnych. W związku z tymi koncepcyjnymi rozważaniami badania empiryczne mogą się przyczynić do wyjaśnienia, czy istnieją rożnice uwarunkowane kulturowo w funkcjonowaniu takich "Kodeksów", co w perspektywie może prowadzić do pewnych wniosków w odniesieniu do określonych przedsiębiorstw.
EN
The article contains theoretical considerations relating to the question whether "codes of conduct" can work in the firms as power stimulating innovation processes. Such thesis can contribute to explanation, whether exist differences conditioned by cultural factors in such codes functioning, what in perspective can lead to certain conclusions applying to specified firms. (A.P.)
Twórcy
autor
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000006247

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.