PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | nr 18 | 87--96
Tytuł artykułu

Cele i dylematy polityki bilansu handlowego i podatkowego

Warianty tytułu
Objectives and Dilemmas of Trade and Tax Balance Policy
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Cele polityki bilansowej (dotyczące bilansu handlowego i bilansu podatkowego) wiążą się w wysokim stopniu z zadaniami rocznej sprawozdawczości finansowej i są następujące: oddziaływanie na zachowanie się adresatów bilansu korzystne dla firmy, oddziaływanie na wypłaty zysku na rzecz udziałowców, akcjonariuszy oraz obniżenie obciążeń podatkowych. Między różnymi celami polityki bilansowej, a nawet w ramach poszczególnych celów mogą występować sprzeczności. To są dylematy polityki bilansu handlowego i podatkowego, które zostały przedstawione w niniejszym artykule.
EN
Objectives of balance policy (relating to trade balance and of tax balance) are closely connected with annual financial statement and are following: influence on balance profitable for firms, influence on profits available to stockholders and lowering of tax burden. Between different objectives of balance policy various contradictions are sometimes occuring. (A.P.)
Rocznik
Numer
Strony
87--96
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000006426

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.