PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 851 | 312--317
Tytuł artykułu

Granice przedsiębiorstwa wirtualnego

Warianty tytułu
Limits of Virtual Enterprise
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autor zwraca uwagę na nierealność i trudną identyfikowalność przedsiębiorstw wirtualnych. Stwierdza, że podstawowym ich celem jest przetwarzanie strumieni informacyjnych oraz utrzymywanie przewagi sił dośrodkowych (scalających) na siłami odśrodkowymi (rozpraszającymi). Zwraca uwagę na zanikanie tradycyjnych granic przedsiębiorstwa. Podkreśla, że nie ma już konieczności adaptacji przedsiębiorstwa do otoczenia. Przedsiębiorstwa wyłaniają się z otoczenia i po pewnym czasie są przez nie wchłaniane.
EN
In the paper are presented the borders of the virtual enterprise. The modern approach concentrates on the horizontal vision of the company, which creates the flow of the information and energy. The differentiation between company and his environment is the old approach. There is no barier between enterprise and environment. There is also annihilation of the boundariers between division inside the organization.(original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
312--317
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000006998

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.