PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 852, t. 2 | 201--210
Tytuł artykułu

Zastosowania internetu w marketingu bankowym

Warianty tytułu
The Applications of Internet to Banks Marketing
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Internet bankowy ma tworzyć oferty dające klientowi satysfakcję. Są one odpowiedzią na jego potrzeby i wymagania. Klienci oczekują od banku kilku korzyści płynących z cech produktu-usługi bankowej; wynikających z miejsca i czasu świadczenia usług; związanych z różnorodnością form płacenia za usługę. Dzięki wykorzystaniu internetu do sprzedaży usług bankowych klient w każdym momencie może dotrzeć do informacji o ofercie. Trzy sposoby korzystania z wirtualnego banku przedstawił K. Leski. Są nimi: e-mail; strona WWW; łączność bezpośrednia. Jeśli chodzi o jakość usług bankowych zdaniem B. i W. Żurawskich rozpatrywana jest ona w czterech aspektach: wygląd budynku; pracownicy budynku; proces załatwiania spraw finansowych; technologia stosowana w banku. W przypadku zastosowania internetu w tych usługach dwa pierwsze elementy nie mają żadnego znaczenia. Jeśli chodzi o technologię i proces zawierania transakcji to występują tutaj pewne podstawowe problemy: z uwagi na sieciową otwartość internetu, mogą z niego korzystać komputerowi piraci; brak zaufania klienta do organizacji wirtualnej.
EN
This article was created to show readers all of the Web technologies which are available for banks to do marketing trough Internet. It shows a new dimension of banks marketing especially the new ways of promoting, selling bank products and collecting data about clients via Internet. It also gives a few examples how Polish banks use the Web doing marketing and what the main weaknesses they have to fight with are. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
201--210
Opis fizyczny
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000007160

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.