PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | z. 38 | 83--101
Tytuł artykułu

Banki z przewagą kapitału polskiego i zagranicznego-sytuacja w 1998 roku

Warianty tytułu
Banks with Polish and Foreign Superiority - Situation in 1998
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Sytuacja polskich banków nie jest tylko zależna od kondycji polskiej gospodarki ale również od sytuacji na międzynarodowych rynkach finansowych, która wywiera wpływ na polski system bankowy. Ważnym czynnikiem wyznaczającym pozycję banków jest wysokość funduszy własnych. W okresie trzech kwartałów 1998 roku suma funduszy podstawowych i uzupełniających systemu bankowego wzrosła do 26,1 mld zł, w tym banków komercyjnych do 24,9 mld zł. Zmiana przepisów Prawa Bankowego, która nastąpiła w 1998 roku przyczyniła się do wzrostu funduszy własnych banków jak również przyspieszyła proces prywatyzacji i konsolidacji. W 1998 roku nastąpiło także zwiększenie liczby banków z udziałem kapitału zagranicznego z 29 do 31. Oprócz 3 oddziałów banków zagranicznych, kapitał zagraniczny kontrolował 18 banków w formie spółek akcyjnych i 10 z większościowym udziałem kapitału zagranicznego.
EN
The situation of Polish banks is dependent on condition of Polish economy and situation on internal financial markets. Important factor, that determine banks position is situation on internal financial markets. Important factor, that determine banks position is size of own funds. The changes in banking law in 1998 contributed to growth of banks own funds and accelerated privatisation and consolidation process. (MP)
Rocznik
Numer
Strony
83--101
Opis fizyczny
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000007633

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.