PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 879 | 195--205
Tytuł artykułu

Zmiany przez chaos czy chaos zmian?

Warianty tytułu
Changes through Chaos or Chaos of Changes?
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Tematem artykułu jest zastosowanie teorii chaosu w zagadnieniach zarządzania i organizacji. Związki teorii chaosu z zarządzaniem przedstawiono w dwu wymiarach: chaos w znaczeniu ścisłym i matematycznym oraz chaos w znaczeniu metaforycznym. W podsumowaniu autor stwierdza, że zmiany przez chaos to pewien trudny do osiągnięcia, lecz interesujący kompromis między pomiędzy uporządkowaniem a spontanicznością procesów i zachowań organizacyjnych, kompromis struktur uporządkowanych i nieuporządkowanych, to klucz do zrozumienia dynamiki zachowań organizacyjnych.
EN
The subject of this article is use of chaos theory in management and organisation. Show relations of chaos theory with management in two dimensions: chaos in mathematical meaning and in metaphorical meaning. In summarising author claims that changes through chaos are difficult to achieve, but interesting compromise between arrangement and spontaneousness of process and organisational behaviour. (MP)
Rocznik
Numer
Strony
195--205
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000007674

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.