PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 851 | 416--422
Tytuł artykułu

Przemiany w przedmiocie i metodach doskonalenia organizacji i zarządzania w przedsiębiorstwach

Autorzy
Warianty tytułu
Transformations in Subject and Methods of Organization Improvement and Management in Firms
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autor dokonuje prezentacji faktów i teorii usprawniania organizacji przedsiębiorstw w Polsce w minionym trzydziestoleciu. Stawia tezę, że mimo ogólnej tendencji do przechodzenia od usprawnień wycinkowych do kompleksowych nie należy zaniedbywać możliwości i potrzeb realizacji tych pierwszych. Podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie: na ile opracowywane i "stawiane do dyspozycji" koncepcje i metody zarządzania stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie praktyki co do przedmiotu i zakresu usprawnień, a na ile są wynikiem twórczej inwencji przedstawicieli świata nauki bądź firm konsultingowych.
EN
This paper is an attempt of showing the main trends in processes of investigation and improvement of the enterprise organization. The intention of the author is to confirm the thesis that the improvement process should not be limited to the initiation of modern ideas and methods of management on the high level of complexity but should also take into account possibilities and needs of improving traditional areas by means of traditional methods.(original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
416--422
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000007817

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.