PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 469 Rodzina polska - warunki bytu i funkcjonowanie w świetle badań Instytutu Gospodarstwa Społecznego w latach 1994-1998 | 31--44
Tytuł artykułu

Kościół i szkoły jako ośrodki organizujące pomoc rodzinom biednym

Warianty tytułu
The Church and Schools as Centers Organizing Aid for the Poor Families
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autorka, analizując formę, zasięg i wartość pomocy społecznej udzielanej przez szkoły i parafie na rzecz ludzi żyjących w niedostatku, starał się odpowiedzieć na pytanie, postawione jako cel referatu: czy szkoły i parafie faktycznie pomagają rodzinom ubogim i w jakim zakresie pomoc ta jest organizowana? Treść referatu opiera się na badaniach przeprowadzonych w 1996 roku przez Instytut Gospodarstwa Społecznego. Ankiety rozesłane zostały do szkół i parafii województw: warszawskiego, elbląskiego, nowosądeckiego i leszczyńskiego.
EN
The author analyzed a form, range and value of social aid given by schools and parishes for the poor. The article is based on research carried out schools and parishes of Warsaw, Elbląg, Nowy Sącz and Leszno voivodships by Social Household Institute in 1996. (AŁ)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000007901

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.