PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 852, t. 2 | 525--535
Tytuł artykułu

Nowe idee w nauczaniu marketingu

Autorzy
Warianty tytułu
New Ideas of Teaching Marketing
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autor postuluje uwzględnianie w koncepcjach kształcenia specjalistów z dziedziny marketingu krytycznych opinii przedstawicieli firm o funkcjonowaniu marketingu w przedsiębiorstwach. Omawia kierunki rozwoju marketingu odpowiadające firmom nowego typu. Opisuje trzy obszary badań i na ich podstawie uzupełnień w programach dydaktycznych przedmiotów marketingowych. Są to: obszar zmieniającego się rynku i jego otoczenia; obszar komunikacji między przedsiębiorstwami, wewnątrz przedsiębiorstw, między nimi a klientami i organizacjami z otoczenia firm; obszar poznania klienta z całym bogactwem jego motywów i preferencji, które w nowych warunkach globalizacji gospodarki stają się od nowa niepoznawalne bez nowych metod i narzędzi badawczych.
EN
The main aim of the paper is to present the new ideas how to teach marketing. The huge changes in a world economy and the critical discussion on the nature, scope, functions, instruments and cost of marketing activities create the new theoretical and practical background and a need of the redefinition and reorientation of marketing as a teaching discipline. (short original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
525--535
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000007978

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.