PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1995 | nr 1 | 49--52
Tytuł artykułu

Wyzwania dla nauk organizacji i zarządzania

Autorzy
Warianty tytułu
Challenges for Sciences of Organisation and Management
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule autor zwraca uwagę, iż dokonujące się w Polsce przemiany społeczne i ekonomiczne domagają się wsparcia nauki. Jego zdaniem, nadarza się okazja zbliżenia praktyki z teorią. Służyć temu powinien silny nacisk sfery gospodarki na odnowę kadr, transfer nowoczesnej wiedzy i dostęp do zagranicznych doświadczeń. Z drugiej strony naukowe poznania muszą, aby mogły przetrwać i rozwijać się, wychodzić naprzeciw takim żądaniom i odpowiednio reagować. Stosowna rola przypada w tym procesie tym naukom, które zajmują się problematyką organizacji i zarządzania.
EN
In this article the author concentrates on social and economic changes in Poland that demand support of science. It should be realised by strong pressure of economy sphere on new staff, modern knowledge transfer and access to foreign experiences. The immense role have sciences which are connected with organisation and management. (M.P.)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000008051

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.