PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 12 | 47--53
Tytuł artykułu

Aspekty ekonomiczne wdrożenia systemów informacji przestrzennej

Warianty tytułu
Economical Aspects of Spatial Information Systems Implementation
Języki publikacji
PL
Abstrakty
System informacji przestrzennej (SIP) jest to uporządkowany zestaw procesów (włączając związanych z nim ludzi i środki techniczne) służących do zamiany danych na informacje, a także ich prezentowanie w formach użytecznych w komunikowaniu się i podejmowaniu decyzji o charakterze prawnym, administracyjnym i gospodarczym. W systemach SIP grafika (mapy rastrowe, wektorowe, wektorowo-rastrowe) jest głównym sposobem gromadzenia i prezentowania informacji. Opracowując koncepcję wdrożenia systemu informacji przestrzennej, należy mieć na uwadze ich miejsce i duże znaczenie w systemie. Etapowość budowy z zachowaniem wcześniej przyjętej kolejności wdrażania jest czynnikiem niezbędnym do jak najszybszego uzyskania korzyści z budowanego systemu. W artykule autor przedstawił poszczególne fazy oraz koszty i korzyści wdrożenia SIP.
EN
Spatial Information System is an ordered set of processes (including people and technical resources connected with it) to be used for converting data into information, which then can be presented in communication and different types of decision making process including such fields like low, administration and economy. In order to get positive results from SIP, the only way is to implement it by stages. This paper contains a full range of SIP implementing costs and advantages to be obtained due to this implementation. Specificity of SIP requires proper planning when constructing and then implementing which then may determine future success or failure. This article is a trail of braking down all phenomenon and procedures correctly applied to find out the optimal way how to implement SIP. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
47--53
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000008108

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.