PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 12 | 177--187
Tytuł artykułu

Zarządzanie projektami - moda czy konieczność

Warianty tytułu
The Project Management - Fashion or Necessity
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Wspomaganie zarządzania projektami lub przedsięwzięciami jest wykorzystywane w tych firmach, które stosują systemowe podejście do rozwiązywania zintegrowanych projektów rozwoju, konstrukcji produktu lub usługi, łącząc wiążące się ze sobą procesy, takie jak wytwarzanie czy dostarczanie. Zarządzanie projektami jest przydatne zarówno dla małych jak i dużych przedsięwzięć, na których realizację mamy ograniczony zasób środków osobowych i rzeczowych. Ponadto należy założyć, że realizacja projektu przebiega w środowisku innych, już istniejących projektów z nim powiązanych, które muszą konkurować ze sobą o ten sam ograniczony zasób środków rzeczowych i osobowych. W artykule wyjaśniono co to jest projekt i jak należy nim zarządzać. Metoda zarządzania projektami opiera się na trzech zasadach: planowaniu, kontroli i podejmowaniu decyzji. Zaproponowano także powiązanie systemu zarządzania projektami z zarządzaniem finansami i kadrami.
EN
The project management is a specialised branch of management that has evolved to co-ordinate and control some of the complex activities of modern industry. Because project management is about change, project management is about change management. In this article is presented what is a project and how should be managed. The main elements of a project are planning and control. Parts 3 and 4 include main information about planning stages, planning tools and fifth aspects of control to report: the right information, in the right format, to the right person, at the right time. The last part of the article showed possibility of connection between personal and financial management and project management. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
177--187
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000008118

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.