PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | nr 57 | 136
Tytuł artykułu

Ekonomiczno-finansowe instrumenty polityki rolnej w Polsce w latach 1990-1997 kształtujące sytuację społeczno-ekonomiczną ludności rolniczej

Warianty tytułu
Econonomic
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autor przeanalizował, w jaki sposób i z jakim skutkiem wpływają na sytuację ludności rolniczej uwarunkowania ogólne, makroekonomiczne, a w szczególności instrumenty polityki rolnej, bierne (relacje cen) i aktywne (finansowanie z budżetu państwa, obciążenia finansowe gospodarstw i polityka kredytowa). Bada koniunkturę w rolnictwie na przestrzeni ostatnich 10 lat, konfrontując oficjalną statystykę z przeprowadzonymi badaniami ankietowymi. Analizuje przygotowanie polskiego rolnictwa do integracji z UE, zwracając uwagę na niekonsekwencje polityki rolnej i potrzeby związane z koniecznośćią poprawy jakośći produktów rolnych.
EN
The author analysed in what way macroeconomicals factors and agricultural policy can affect agricultural society. The paper shows eonomic situation of agriculture in Poland for last ten years. The article analyses preparation Polish agriculture for the integration with EU. (M.P.)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000008371

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.