PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | 46 | 63--67
Tytuł artykułu

Zasada kontradyktoryjności przed arbitrami

Autorzy
Warianty tytułu
The Principle of Adversary System Before Arbitrators
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Zasada kontradyktoryjności, zgodnie z art. 15 francuskiego, nowego kodeksu postępowania cywilnego, to nałożony na strony, w procesie sądowym, obowiązek powiadamiania się wzajemnie i w stosownym czasie o podstawach faktycznych, na których opierają swe żądania, o środkach dowodowych, które przedstawiają oraz o podstawach prawnych, które powołują, po to by, aby każda ze stron była w stanie przygotować swoją obronę. Rozważania autora dotyczą sytuacji przestrzegania i łamania tej zasady w relacjach między stronami oraz pomiędzy arbitrem (rozjemcą) a reprezentowanymi przez niego stronami.
EN
The new French code of civil procedure has provided a statutory regulation for the arbitration principle, arbitration disputes being comparatively frequent before the Paris Court of Appeals. This principle applies both to domestic and international arbitration, between the parties as well as between the arbitrator and the parties. (original abstract)
Rocznik
Tom
46
Strony
63--67
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000008766

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.