PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 3 | 231--241
Tytuł artykułu

Perspectives of the European Mergers and Acquisitions in Banking

Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
This short paper discusses the perspectives of Mergers and Acquisitions in the European Banking industry. It starts off to characterise the industry, which leads to a number of reasons why consolidation will continue and caveats boggling Mergers and Acquisitions in banking. It is almost certain, that Mergers and Acqisitions activities will increase in Europe. Although there will be even bigger units, there will also be more competition among banks this should eradicate profit margins and thus benefit the consumers. (M.P.)
Artykuł przedstawia perspektywy fuzji i akwizycji w europejskim sektorze bankowym. Wprowadzeniem do tej tematyki jest charakterystyka europejskiego sektora bankowego prowadząca do wyróżnienia przyczyn, dla których procesy konsolidacyjne będą kontynuowane w przyszłości. Autor artykułu analizuje procesy konsolidacyjne zachodzące pomiędzy bankami małymi i dużymi, wskazując na znaczne różnice zarówno pod względem tempa procesów fuzji i akwizycji, jak i liczby objętych nimi banków w poszczególnych krajach europejskich. Szczególna uwaga w artykule poświęcona jest sytuacji banków niemieckich, które nie nadążają za ogólnym tempem konsolidacji, pozostając w tyle za liderem w tej dziedzinie, jakim jest Szwecja. Autor analizuje również przeszkody, jakie stają na drodze fuzji i akwizycji w europejskim sektorze bankowym. (abstrakt oryginalny)
Rocznik
Numer
Strony
231--241
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000008813

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.