PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | z. 24 | 53--60
Tytuł artykułu

Efekty przewagi konkurencyjnej i warunki jej trwałości

Autorzy
Warianty tytułu
Competitive Advantage Imapct and How to Retain It
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Trwałość przewagi konkurencyjnej jest powiązana z posiadaniem przez przedsiębiorstwo zasobów i umiejętności, które pozwalają na generowanie ponadprzeciętnych zysków w długim okresie. Uzależniona jest ona od wielu czynników jak: zgodność oferowanych wartości ze strukturą preferencji nabywców; trudności pozyskiwania przez konkurentów takich zasobów i umiejętności, dzięki którym przedsiębiorstwo uzyskało przewagę konkurencyjną; trwałość zasobów i umiejętności w czasie oraz ich przydatność do tworzenia nowych konfiguracji produktowo-rynkowych.
EN
Companies are able to gain a competitive advantage, if they are capable of generating long-term profits on the basis of the available resources and potential. There are a number of factors which contribute to the eventual success: the extent to which the offered value meets customer expectations, competitors' difficulty in acquiring the necessary resources and skills, the sustainability of resources and skills as well as their relevance to developing new product-market configurations.
Rocznik
Numer
Strony
53--60
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000008850

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.