PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1995/1996 | 29/30 | 39--49
Tytuł artykułu

Polish Women's Economic Empowerment in Poland and in the World

Warianty tytułu
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
In this article showed panorama of privatisation in Poland in the range of creation small and medium-sized enterprises and growing role of women in this sector. The author described professional activity of women in Poland and growth of entrepreneurship and number of firms leading by women. Characterized demographic, social and economic features of businesswomen in Poland and way of enterprises' management by proprietress. (M.P.)
W artykule przedstawiono panoramę prywatyzacji w Polsce w zakresie powstawania małych i średnich firm oraz wzrastającą role kobiet w tym sektorze gospodarki. Opisano także kształtowanie się aktywności zawodowej kobiet w Polsce i jej objawy w formie wzrostu przedsiębiorczości i liczby firm prowadzonych przez kobiety. Scharakteryzowano kobiety biznesu w Polsce zarówno od strony demograficznej, jak i społeczno-ekonomicznej oraz sposób zarządzania firmami przez kobiety-właścicielki. Ponad to w artykule zawrato dane poównawcze pochodzące z badań nad kobietami przedsiębiorczymi w Polsce i w USA, przeprowadzonymi przez zespół polsko-amrykański w tych krajach na przełomie 1993/1994 roku. Wyniki badań wskazują na istnienie dużych podobieństw w zakresie trudności napotykanych przez kobiety w prowadzeniu własnych firm a także na podobne motywacje, oczekiwania i źródła satysfakcji występujące wśród kobiet biznesu w obu badanych krajach.
Rocznik
Tom
Strony
39--49
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000009104

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.