PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1995/1996 | 29/30 | 323--328
Tytuł artykułu

Czy w kierunku wzajemnych współzależności układów prywatnej własności i wolnego rynku z bezpośrednim i pośrednim interwencjonizmem?

Warianty tytułu
Should We Aim at Mutual Interrelations of the Structures of Private Ownership and Free Market with Direct and Indirect Interventionism?
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Autor, w odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule, dochodzi do wniosku, że jeżeli interwencjonizm państwowy jest potrzebny i uzasadniony w krajach o rozwiniętej gospodarce rynkowej, to jego obecność we wstępnej fazie gospodarki rynkowej w warunkach polskich, również nie powinno być kwestionowane. Zdaniem autora, realiom przekształceń systemowych w Polsce musi towarzyszyć kombinacja prywatnej własności i wolnego rynku z pośrednim i bezpośrednim interwencjonizmem państwa, bo to właśnie na państwie ciąży obowiązek budowy nowego ładu ekonomicznego.
EN
The author in this article tries to give the answer for the question included in the title above. The author says we need direct and indirect interventionism in private owernship and free market like is needed in high developed countries. (AŁ)
Rocznik
Tom
Strony
323--328
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000009124

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.