PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1995/1996 | 29/30 | 309--322
Tytuł artykułu

Podstawowe współzależności między zdolnością konkurencyjną przedsiębiorstwa, branży i gospodarki narodowej

Warianty tytułu
Basic Connections Between Capacity of Company's Competition, Industry and National Economy
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Procesy polityczno-ekonomiczne dokonujące się zarówno w skali gospodarki światowej, jak i w ramach poszczególnych państw, generują nowe impulsy do rozważań nad teoretycznym i pragmatycznym modelem konkurencji oraz metodami i kierunkami zachowań konkurencyjnych, nie tylko między związkami integracyjnymi, ale także między gospodarkami narodowymi, gałęziami gospodarki i poszczególnymi przedsiębiorstwami. W artykule omówione zostały przesłanki zdolności konkurencyjnej przedsiębiorstwa i branży oraz krajowej i międzynarodowej zdolności konkurencyjnej.
EN
Political and economical processes that are taking place in world economy and individual countries are connected to theoretical and pragmatic competition model, methods and ways of competitive behaviour. The article refers to capicity of company's competition, branch and national and interantional capicity of competition. (AŁ)
Rocznik
Tom
Strony
309--322
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000009128

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.