PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | nr 3 | 87--100
Tytuł artykułu

Ekonomizacja działań sektora publicznego na przykładzie reform w dziedzinie służby zdrowia

Warianty tytułu
Improvment of Economic Effectiveness on Public Sector the Case of Health Care System Reforms
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule scharakteryzowano wielkości wydatów na służbę zdrowia oraz ekonomiczne przesłanki interwencji państwa na rynku usług medycznych. Oceniono efektywność i skuteczność usług w sektorze publicznym i zopiniowano relacje zachodzące pomiędzy metodami finansowania szpitali a oceną efektywności ich działania. Omówiono także niektóre aspekty reformy ochrony zdrowia w Polsce. Scharakteryzowano udział sektor publicznego w systemie opieki społecznej na przykładzie Wielkiej Brytanii. Zdaniem autora wprowadzenie rzeczywistych zmian mających na celu ekonomizację usług medycznych na poziomie podstawowych jednostek słuzby zdrowia wymaga szeregu prac i badań metodologicznych w zakresie zarządzania finansami, a w szczególności sięgnięcia do doświadczeń innych państw w tym zakresie.
EN
The relations between the hospital financing methods and economic efficiency is reviewed. Some aspects of the polish health care system reforms are discussed. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
87--100
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000009147

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.