PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | nr 61 (nr 813) | 49--57
Tytuł artykułu

Badania nad rozdzielaniem mieszanin zawierających fenol i chlorofenole metodą wysokosprawnej chromatografii cieczowej z odwróconymi fazami (RP HPLC)

Warianty tytułu
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W pracy przedstawiono wyniki badania czasów retencji i efekty rozdziału prostych mieszanin zawierających fenol i chlorofenole z grupy najbardziej toksycznych związków fenolowych. Badania wykonano metodą izokratycznej wysokosprawnej chromatografii cieczowej z odwróconymi fazami (RP HPLC), na kolumnach wypełnionych Lichrosorbem, modyfikowanym węglowodorowymi fazami chemicznie związanymi typu RP-8 i RP-18. Jako fazy ruchome stosowano: acetonitryl-woda (1:1 lub 2:3), i metanol-woda (3:2 lub 1:1). Dobre rozdzielenie mieszanin zawierających od 5 do 9 składników otrzymano przy wykorzystaniu diskładnikowych faz ruchomych metanolu z wodą lub acetonitrylu z wodą o składzie (1:1). Opracowane warunki rozdzielania tych mieszanin w czasie od 8 do 17 min. mogą być z powodzeniem wykorzystane w praktyce do szybkich, rutynowych analiz związków fenolowych.
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000009219

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.