PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2001 | nr 901 Agrobiznes 2001 : rola agrobiznesu w kształtowaniu jakości życia | 274--280
Tytuł artykułu

Działalność instytucji infrastruktury ekonomicznej w opinii rolników

Warianty tytułu
The Activity of Economic Infrastructure Institutions of Farmers' Opinion
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W latach 90-tych otoczenie rolnictwa uległo znacznym przekształceniom. Gruntowne i szybkie zmiany nastąpiły m.in. w sferze instytucjonalnej obsługi wsi i rolnictwa. W artykule przedstawiono opinię rolników regionu rzeszowskiego na temat funkcjonowania w latach 90-tych instytucji zaliczanych do infrastruktury ekonomicznej. Opinie te wskazują na słabe elementy w istniejącej strukturze instytucjonalnej obsługi rolnictwa, wymagającej ciągłych zmian dostosowujących ją do potrzeb nie tylko rolników, ale również lokalnych społeczności.
EN
In the study the were underlined the mean of institutions of economical infrastructure in processes of development of an agricultural production. Also they were presented farmers opinions of the Rzeszów region about changes occured in the rural areas as results of transformations in the institutions of economical infrastructure for adapting them to new conditions and their functioning in the 90-ty years. (original abstract)
Twórcy
Bibliografia
  • Czudec A., Ślusarz G. 1995: Specyfika rolnictwa południowo-wschodniej Polski - implikacje dla polityki regionalnej. W: Problemy rolnictwa południowo-wschodniego regionu Polski w procesie integracji z rolnictwem krajów Unii Europejskiej, Regionalny Ośrodek FAPA w Rzeszowie, Seminarium Regionalne, Rzeszów, s. 143-144.
  • Fereniec J. 1996: Infrastruktura ekonomiczna na obszarach wiejskich. W: Stan i rozmieszczenie infrastruktury ekonomicznej na obszarach wiejskich Polski, Warszawa, s. 7 i następne.
  • Gregor B. 1993: Postawy produkcyjne rolników w warunkach przechodzenia do gospodarki rynkowej. W: Rolnictwo i jego otoczenie w gospodarce rynkowej, SGH, Warszawa s. 47-48.
  • Makarski S. i Grzybek M. 1993: Przystosowanie rolników do zmieniającej się sytuacji rynkowej. W: Rolnictwo i jego otoczenie w gospodarce rynkowej, SGH, Warszawa, s.62 i następne.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000009453

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.