PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1997 | nr 3 | 131--147
Tytuł artykułu

Dostęp do rynków importowych i jego uwarunkowania : Na przykładzie wybranych produktów rybołówstwa morskiego

Autorzy
Warianty tytułu
Conditions of Access to Importing Markets, e.g. Selected Seafood Products
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule przeanalizowano od strony teoretycznej i praktycznej możliwość dostępu do rynków importowych na przykładzie grupy produktów rybołówstwa morskiego, głowonogów (m.in. kalmary). W pierwszej części omówiono teoretyczne aspekty warunków dostępu do rynków importowych. W drugiej części przedstawiono aspekty dostępu do rynków światowego handlu artykułami rybołówstwa morskiego. W ostatniej części przeprowadzono weryfikację skonkretyzowanej wcześniej analizy, na przykładzie zmian wielkości i dynamiki przewozu wybranej grupy artykułów. Rozważania autorki wskazuję, że w światowym handlu wytępują grupy towarów odznaczających się wysoką dynamiką popytu importowego. Właściwe rozpoznanie czynników, które warunkują łatwiejszy dostęp tych artykułów do rynków importowych, jest niezbędnym czynnikiem determinującym prawidłowe rozpoznanie kierunków specjalizacji eksportowej krajów, w tym także Polski.
EN
The article presents theoretical and practical aspects of access to the importing markets. Empiric analysis has been preceded by theoretical exposition exemplifid in consideration of access conditions to the markets importing seafood products. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
131--147
Opis fizyczny
Twórcy
autor
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000009468

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.