PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1999 | nr 186 | 285--293
Tytuł artykułu

Miasto i port : Relacje historyczne i współczesne jako problem strategii rozwoju miasta

Warianty tytułu
City and Port
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przez cały okres istnienia miast portowych, porty wraz z towarzyszącą im działalnością gospodarczą odgrywały decydującą rolę w procesie rozwoju i kształtowania się tych miast. Charakter tego oddziaływania na strukturę funkcjonalną, a zwłaszcza przestrzenną miasta portowego oraz wzajemne relacje miasto - port, zmieniał się z upływem czasu i ulega dalszym przemianom. W portach europejskich decydujące znaczenie odgrywał czynnik zmian w technologii transportu i przeładunku towarów. W artykule prześledzono jak zmieniały się te relacje i jak kształują się współcześnie.
EN
Ports and its economic activity played crucial role in development and cities moulding process in history. Interaction between city and port, their functional structures were changing. This article presents some historical important changes connected to transport technology and goods reloading. (A.Ł.)
Rocznik
Numer
Strony
285--293
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000009586

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.