PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2001 | nr 2 | 45--62
Tytuł artykułu

Reformy instytucji w Unii Europejskiej po "szczytach" w Nicei i Goteborgu

Treść / Zawartość
Warianty tytułu
Institutional Reforms in the European Union after the Summits in Nice and Goteborg
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Omówiono zmiany instytucjonalne wprowadzone przez Traktat z Nicei. Postanowienia Traktatu z Nicei dotyczące poszczególnych instytucji można podzielić na dwie grupy. Do pierwszej należą postanowienia, które znalazły się w zasadniczym tekście Traktatu. Są to modyfikacje poszczególnych artykułów Traktatu ustanawiającego Wspólnotę Europejską. Grupa druga to postanowienia, które są bezpośrednio związane z perspektywą przyjęcia nowych członków i dotyczą wielkości, procedur głosowania oraz podziału wpływów w poszczególnych instytucjach w rozszerzonej Unii Europejskiej.
EN
The provisions of the Nice Treaty, with relation to the EU institutions, fall into two categories. First are the provisions constituting the content of the Treaty; the second are the provisions directly related to the process of incorporating new members into the EU structures, and address issues such as voting procedures and control sharing in the institutions of the enlarged EU.(JW)
Rocznik
Numer
Strony
45--62
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000010006

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.