PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | nr 1 | 15--45
Tytuł artykułu

Rola uczelni niepaństwowej w kształceniu, badaniach naukowych i kształtowaniu elit intelektualnych (na przykładzie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku)

Warianty tytułu
The Role of a Private University in Educating, Scientific Research and Shaping Intellectual Elites (Based on the Example of WSzFiZ in Bialystok)
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule przedstawiono rolę uczelni niepaństwowych w systemie szkolnictwa wyższego w Polsce na przykładzie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku (WSzFiZ). Zaprezentowano informacje o WSzFiZ, tendencje w kształceniu studentów i badania naukowe realizowane w poszczególnych katedrach i zakładach uczelni. Zwrócono uwagę na wpływ aglomeracji i strategii rozwoju uczelni na kształtowanie elity naukowej.
EN
The work presents the role of private universities and colleges as far as educating, scientific research and shaping intellectual elites are concerned, based on the example of the University of Finance and Management in Białystok (WSzFiZ). (short original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
15--45
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000010172

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.