PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | z. 11 | 78--92
Tytuł artykułu

Perspektywy rozszerzenia obszaru funkcjonowania euro

Warianty tytułu
Prospects of Euro Zone Enlargement
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Utworzenie Unii Gospodarczej i Walutowej ugruntowuje dotychczasowy dorobek integracji i jest przesłanką do dalszego pogłębiania współpracy krajów UE, co doprowadzi do utworzenia unii politycznej. Wejście Polski do strefy euro oznacza konieczność spełnienia warunków monetarnych i fiskalnych jak również osiągnięcia stabilizacji gospodarki. Zdaniem autora optymistycznym przykładem mogą być kraje Półwyspu Iberyjskiego oraz Grecja, które były w niewiele lepszej sytuacji w momencie przystępowania do EWG. W artykule przedstawiono także perspektywy przystąpienia do strefy euro taki państw jak Wielka Brytania, Dania i Szwecja.
EN
The article analysis current state and prospects of enlargement of the Euro zone, currently covering 12 EU states. Presentation of Euro Zone founding premises and conditions to be fulfilled by Euro introducing countries make a starting point for the subject presentation. (short original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
78--92
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000010429

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.