PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2001 | nr 882 | 101--110
Tytuł artykułu

Międzynarodowa pozycja inwestycyjne Polski w latach 1994-1998

Autorzy
Warianty tytułu
International Investment Position of Poland
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Przedmiotem opracowania jest porównanie poszczególnych pozycji bilansu aktywów i pasywów zagranicznych oraz analiza i ocena międzynarodowej pozycji inwestycyjnej netto Polski w latach 1994-1998. Wykorzystane informacje statystyczne autor zaczerpnął z bilansu płatniczego na podstawie transakcji oraz bilansu aktywów i pasywów zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej za 1998 rok, opracowanego przez Narodowy Bank Polski. Międzynarodowa pozycja inwestycyjna netto, określona przez saldo bilansu aktywów i pasywów zagranicznych wykazuje, że Polska przez cały okres analizy była dłużnikiem netto, czyli że wielkość pasywów zagranicznych przewyższała wielkość aktywów zagranicznych.
EN
The comparative analysis of foreign assets and liabilities in Poland is the main topic of the article. It allowed to make an estimation and rank of the international investment position of Poland in 1994-1998. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
101--110
Opis fizyczny
Twórcy
autor
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000010477

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.