PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
1998 | nr 511 | 5--12
Tytuł artykułu

Accounting and Reporting for Property Tax

Warianty tytułu
Sprawozdawczość finansowa w zakresie zmniejszeń podatków od własności
Języki publikacji
EN
Abstrakty
EN
Tax exclusions are important for tax policy and accounting. Reductions connected to immovable property tax provide us with information, which is important for public case. The article also presents accounting problems and organization of suitable account ledgers.
Wyłączenia podatkowe przedstawiają istotne zagadnienie dla polityki podatkowej i rachunkowości. W systemie rachunkowości podatkowej należałoby ewidencjonować w wartościach pieniężnych różne zwolnienia i obniżki, aby ujawniać je w stosownych raportach. W USA dziewiętnaście stanów stosuje już tego rodzaju praktykę. Zniżki stosowane przy podatku od nieruchomości różnią się od typowych, ponieważ nie mają one cech stałości i zawsze oczekuje się nakładów, z których społeczność odniesie określone korzyści. Celem zniżek przy podatku od nieruchomości jest dostarczanie okresowej informacji potrzebnej do odpowiedniego prowadzenia spraw publicznych. Z tym wiążą się problemy księgowe, będące przedmiotem rozważań, w szczególności organizacja odpowiednich rejestrów. (abstrakt oryginalny)
Rocznik
Numer
Strony
5--12
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
  • Surrey S., McDaniel P.R., Tax Expenditures, Harvard University Press, 1985.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000010619

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.