PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2001 | nr 10 | 63--74
Tytuł artykułu

Bezrobocie w województwie zachodniopomorskim w porównaniu z byłymi województwami szczecińskim i koszalińskim

Warianty tytułu
Unemploynment in the Zachodniopomorskie Voivodship Compared to the Former Szczecin and Koszalin Voivodships
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W artykule przeanalizowano stopień bezrobocia w województwie zachodniopomorskim na tle bezrobocia w byłych województwach szczecińskim i koszalińskim (wchodzących w skład nowego województwa), według czasu pozostawania bez pracy, płci, wieku i wykształcenia ludności. Dane dotyczące stanu bezrobocia pochodzą z lat 1997-1998. Analizując zjawisko bezrobocia, autorki zwróciły uwagę na strukturę ludności na badanym terenie. Wyniki analizy wykazały, że wysoka stopa bezrobocia jest spowodowana tym, że w skład nowo powstałego województwa weszło województwo koszalińskie, które charakteryzowało się jednym z najwyższych wskaźników bezrobocia w Polsce.
EN
In the article there were shown the results of analysis of unemploynment in the zachodniopomorskie voivodship on the background of there former Szczecin and Koszalin voivodships. There was described the structure of unemployed accordind to the period of being without job, sex, education and age. (original abstract)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000010899

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.