PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2001 | nr 21 | 119--126
Tytuł artykułu

Wpływ gospodarki cyfrowej na rozwój rachunkowości u progu XXI wieku

Autorzy
Warianty tytułu
Digital Economy and Its Influence on Accountancy at Begining of XXI Centure
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Temat artykułu dotyczy zmian w rachunkowości przedsiębiorstw w warunkach tzw. gospodarki cyfrowej i digitalizacji przedmiotów i usług. Przedsiębiorstwa, dzięki wykorzystywaniu sieci, głównie Internetu, stają się dostępne w skali globalnej, co wymaga zmiany tego co było fizyczne w postać cyfrową (wirtualną). W artykule jest mowa o Intranecie, czyli wewnętrznej sieci komputerowej firmy, której technologia umożliwia korzystanie z zasobów informacyjnych generowanych i gromadzonych w firmie oraz komunikację wewnętrzną. Autor zwrócił także uwagę na Extranet czyli, sieć partnerską, która pozwala klientowi na realizację zamówienia elektronicznie za pomocą bezpośredniego połączenia z komputerem dostawcy.
EN
This work presents the subject of organization of accounting in the digital economy form the point of view of using the computing equipment including the global networks, a local network as Intranet, Extranet and the data bases. (original abstract)
Rocznik
Numer
Strony
119--126
Opis fizyczny
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000010931

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.