PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2001 | nr 924 Gospodarka turystyczna : wybrane zagadnienia jej funkcjonowania | 117--132
Tytuł artykułu

Wybrane zagadnienia rozwoju turystyki w Bułgarii pod koniec XX wieku

Autorzy
Warianty tytułu
The Development of Tourism in Bulgaria at the End of the 20th Century - Selected Issues
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Ostatnia dekada XX wieku nie była zbyt pomyślna dla rozwoju turystyki w Bułgarii. W okresie tym odnotowano bowiem wzrost, ale także i spadek liczby turystów zagranicznych oraz liczby udzielonych osobonoclegów. Zjawisku temu towarzyszy znaczny wzrost liczby hoteli trzy- i czterogwiazdkowych. Nie wiąże się to ze wzrostem liczby cudzoziemców pragnących korzystać z obiektów oferujących wyższy standard usług. W tym kontekście warto zastanowić się nad przyczynami niekorzystnych zjawisk występujących w bułgarskiej turystyce. Celem opracowania jest próba określenia podstawowych przyczyn tych zjawisk oraz przedstawienie organizacyjno-prawnych uwarunkowań dalszego rozwoju turystyki i gospodarki turystycznej w Bułgarii. (abstrakt oryginalny)
EN
The '90s brought an array of both positive and negative phenomena in Bulgarian tourism. They concern the number of foreign tourists and an extent to which the existing accommodation possibilities are used. At the same time, essential changes of the Bulgarian tourist sector were changed. They challenge tourism and tourist business in Bulgaria, but they also give a chance of their further successful development. (original abstract)
Słowa kluczowe
Twórcy
Bibliografia
  • Naredba Nr 2 ot 14.08.1989 g. Za kategorizirane na turisticzeski obekti na Ministerstwoto na trgowiata i turizma. D. W., 1989, br. 101.
  • Predmet na dejnost na Nacionalinija swet po turiztn e priweden w sootwetstwie cc Zakona za turizma. D. w. 1998, br. 71, s. 13.
  • Priwedenite reglamentacji sa sobrazno Zakona za turizma. D. w. 1998, br. 71.
  • Trgowski. zakon. D. w., 1991, br. 48.
  • Zakon za turizma. D. w. 1998.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000011321

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.