PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2001 | nr 476 Studia nad zmianami w strukturze społeczeństwa polskiego (lata 90.) | 171--198
Tytuł artykułu

Stare i nowe klasy w strukturze społecznej polskiej wsi

Warianty tytułu
Old and New Classes in Social Structure of Polish Country
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Opracowanie omówione zostało w dwóch częściach. W pierwszej przedstawiono zmiany struktury społecznej wsi, będące wynikiem procesów transformacyjnych w latach 90-tych. Druga część poświęcona została charakterystyce nowej kategorii społeczno-zawodowej, określanej przez autorkę mianem farmerów, którzy będąc rolnikami działają jak przedsiębiorcy z wypracowaną strategią rozwoju. Artykuł przygotowany został na podstawie przeprowadzonych wywiadów i obejmuje tę część zebranego materiały, która odnosi się do aktywności gospodarczej, politycznej rolników, ich identyfikacji społecznych, poczucia wpływu na sprawy wsi i rolnictwa. Szczególną uwagę zwrócono na wszelkie formy aktywności gospodarczej i sposobów radzenia sobie z rzeczywistością.
EN
In the first part presented changes in social structure of Polish country. Second part showed profile of new social and professioinal category, which are framers with development strategy. Soecial attention paid to forms of economic activity. (MP)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000011434

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.