PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2000 | nr 483 Samorząd terytorialny a rozwój lokalny | 163--199
Tytuł artykułu

Ekonomika i finansowanie ochrony środowiska

Warianty tytułu
The Economics and Finance of Environment Protection
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Artykuł rozpoczyna przegląd zjawisk, które są przyczyną interwencyjnej i regulacyjnej polityki państwa w ochronie środowiska. Funkcja państwa w tej dziedzinie sprowadza się do stworzenia określonego zestawu instrumentów przeciwdziałających negatywnej działalności produkcyjnej i konsumpcyjnej. O zestawie tych narzędzi niezbędnych w zarządzaniu środowiskiem i racjonalizujących gospodarowanie zasobami naturalnymi jest mowa w drugiej części artykułu. Na koniec autorzy scharakteryzowali sposoby finansowania przedsięwzięć ochrony środowiska, w tym źródła środków finansowych oraz warunki pomocy finansowej udzielanej przez fundusze ekologiczne.
EN
The article presented events, which are reasons of interventionist and regulating policy in environment protection. The second part described instruments, which are essential for environment management. The authors characterised financing of venture of environment protection, financial resources and ecological funds. (MP)
Twórcy
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000011437

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.