PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
2002 | nr 930, t. 1 Internacjonalizacja i globalizacja przedsiębiorstwa i gospodarki | 253--259
Tytuł artykułu

Dopłaty do oprocentowania kredytów eksportowych o stałych stopach procentowych jako instrument wspierania polskiego eksportu

Warianty tytułu
Surcharge to Interest Rate of Export Credits as an Instrument of Support of Polish Expor
Języki publikacji
PL
Abstrakty
W związku z koniecznością dostosowania polskiego systemu wspierania eksportu ze środków budżetowych do regulacji OECD i UE rząd polski w 2000 r. podjął prace nad ustawą o dopłatach do oprocentowania kredytów eksportowych o stałych stopach procentowych, które uwieńczone zostały uchwaleniem jej przez Sejm 8 czerwca 2001 roku. W artykule omówiono zasady udzielania dopłat budżetowych do kredytów eksportowych oprocentowanych według stałej stopy referencyjnej zawarte w ww. ustawie. Podjęto także próbę oceny systemu dopłat do oprocentowania kredytów eksportowych.
EN
In this article discussed principles of giving budget surcharge to export credits. Made an attempt at evaluating of surcharge system. (M.P.)
Twórcy
Bibliografia
  • Bednarczyk T.H.: Instrumenty wspierania eksportu. Kredyty i ubezpieczenia, PWN Warszawa 2000.
  • Marciniak-Neider J.: Finansowe instrumenty oficjalnego wspierania eksportu. W: Globalizacja w gospodarce światowej, Sopot 2000.
  • Rutkowski J.: Wspieranie eksportu za pomocą instrumentów finansowych. W: Zagraniczna polityka gospodarcza Polski 1998-1999, Warszawa: IKCHZ, 1999.
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000011513

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.