PL EN


Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników
3 (1999) | nr 3 | 17--36
Tytuł artykułu

Podstawowe uwarunkowania przemian struktury przestrzenno-funkcjonalnej regionu katowickiego w procesie zmian systemu gospodarowania w Polsce po 1989 roku

Autorzy
Warianty tytułu
Basic Conditions of Spatial and Functional Structure Changes in Katowice Region in Transformation Process in Poland after 1989
Języki publikacji
PL
Abstrakty
Artykuł ma na celu wskazanie najistotniejszych uwarunkowań oraz barier rozwojowych w regionie katowickim, do których należą: uwarunkowania przestrzenne, uwarunkowania demograficzno-społeczne oraz ekonomiczne. Uwarunkowania przestrzenne wiążą się z kształtem terytorialnym regionu i konsekwencjami jego zmian. Analiza uwarunkowań demograficzno-społecznych wskazuje na nasilające się tendencje regresyjne. W obrębie uwarunkowań ekonomicznych zwrócono uwagę na dwa elementy, tj. zmiany zachodzące w strukturze zatrudnienia oraz w liczbie i strukturze podmiotów gospodarczych.
EN
The article presented the most important conditions and developmental barrirs in Katowice region. There is: spatial conditions, socio-demographic and economic conditions. (MP)
Rocznik
Numer
Strony
17--36
Opis fizyczny
Twórcy
autor
Bibliografia
Typ dokumentu
Bibliografia
Identyfikatory
Identyfikator YADDA
bwmeta1.element.ekon-element-000000011974

Zgłoszenie zostało wysłane

Zgłoszenie zostało wysłane

Musisz być zalogowany aby pisać komentarze.
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.